Arabanın Cam Değişimi Sigorta – Kasko Karşılar Mı ?

Arabanın Cam Değişimi Sigorta – Kasko Karşılar Mı ?

Camınızda oluşan kırık çatlak veya herhangi bir hasar görüş açınızı engelleyeceği için kazalara sebebiyet verebilmektedir. Aracınızda oluşabilecek hasarlar park halinde bile başınıza gelebilmektedir. Dolu, yağmur, kar gibi hava şartları olsun sürüş zamanında cama çarpan minik taşlar olsun camınızın çatlamasına veya kırılmasına neden olabilir. İşte tamda bu yüzden arabanın cam değişimi vakti gelmiş olabilir.

Araba Cam Değişiminde Kasko – Sigorta

Arabalarınızın camlarında oluşan hasarlar camda yapılırken kullanılan ekstra malzemeler sayesinde diğer camlar gibi kırılıp dökülmezler. İlk olarak çatlarlar ancak cama vuran cisim camdan daha sert bir maddeyse cam tuzla buz şeklinde kırılır.

Değişim noktasına gelir isek eğer bir kaza gerçekleştirdiniz ve suçlu durumdasınız kaskonuz değişim yapmaktadır. Size vuran sizi çarpıp kaçtı ise üzülmeyin o durumda da kasko ödeme yapmaktadır.

Sigorta ancak karşı taraf haksız olduğunda karşı tarafın sigortası yaptırmaktadır.

Kasko İle Arabanın Camını Değiştirmek İçin Hangi Aşamaları Geçmek Gerekiyor

İlk aşamada kasko ile arabanın camını değiştirmek için yapmamız gereken şey hasar durumunda olayı fotoğraf video vs. gibi kanıtlarla desteklemek olacaktır. Bu yüzden oto camı güzelce belgeleyin ve şahit olan vatandaşlar varsa onlardan da size destek vermelerini isteyebilirsiniz.

Bu aşamayı geçtikten sonra artık kasko şirketine ücretsiz değişim için bazı belgeler vermemiz gerekiyor ancak bu belgeler firmalar arasında değişiklik gösterebilmekle birlikte genel olarak istenen belgeler aşşağıdadır.

  • Ruhsat
  • Ehliyet,
  • Hasar beyanı
  • Kasko poliçe
  • Matbu evrak ibra sigortalı imzalı olacak,
  • Matbu evrak beyan ehliyet sahibi imzalı olacak,

Sizden istenen evrakları teslim etmenizle birlikte arabanızın camının ölçüleri alınıp yenisi sipariş edilecektir. Daha sonrasında cam geldiğinde araca takılır ve bir test sürüşünden sonra araç sahibine teslim edilir.

Genel olarak poliçelere baktığımızda kasko ile sene içerisinde 4 sefer cam değişimi hakkımız bulunmaktadır. Tabi ki bu genellemeyi ortalama baz alarak yapıyoruz iyi kasko şirketleri olduğu gibi kötü kasko şirketleri de bulunmakla birlikte bu sayı 4 den daha düşük firmalarda olabilmektedir.

Arabanın Cam Değişimi Kaskoyu Bozar Mı ?

Yılda bir defaya mahsus yapılan araba cam değişiklikleri kaskoyu bozmamaktadır. Ancak daha fazla cam değişikliği işlemi kaskoyu bozmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.