Aracımın Follow Me Home Özelliği Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Farlar her zaman arabalarımızın ayrılmaz birer parçaları olmuşlardır. Özellikle bize karanlık ve yağmurlu havalarda yol göstermeleri ile oldukça önemli bir görev üstlenmişlerdir. Bildiğiniz gibi farlar bizlere yolu göstermelerinin yanında artık kapalıyken de yol gösterir oldular. Araçlarımızda bulunan follow me home özelliği ile artık başka bir görev daha edindiler.

Follow Me Home Özelliği Nedir ?

Aracımızın farları temel olarak 3 göreve sahiptirler. Bunlar uzak mesafeyi görmek için kullandığımız uzun farlar, kısa mesafede etkili olan kısa farlar, ve park halindeyken yanan park farlar. Ancak yılların geçmesi ve teknolojinin ilerlemesi ile birlikte farlar bu görevlerinin dışında farklı görevlerde edinmeyi başardı. Artık yeni model arabalarda kullanılan akıllı far sistemleri ile dayanıklılığı arttırarak enerji tüketimini düşürmeyi başardılar. Son eklenen özelliklerden biriside konu başlığımız olan follow me home özelliği oldu.

Bu özellik sayesinde aracınızı kendi evinizin yanına park ettiğiniz taktide siz eve giderken geç kapanma özelliği sayesinde sizin gidiş yolunuzu aydınlatma görevi üstleniyor.

Follow Me Home Özellikleri Nelerdir ?

Ne kadar size yolu aydınlatmakla görevli olsa da sistemin bir çok ayarlanabilir özelliği bulunmaktadır.

  • İlk olarak havada hafif bir kararma var ise ilk önce park ışıklarını yakar daha çok karardığında ise farları yakmaya başlar.
  • İşlem bittikten itibaren ilk olarak farları daha sonra ise park ışıklarını kapatacaktır.
  • Farların ayrı bir biçimde açılabileceği süreleri ayarlayabileceğiniz bir sisteme sahiptir.
  • Sistemin açık kalması süresini isteğiniz dahilinde 3 saniyeden 50 saniyeye kadar ayarlayabilirsiniz.
  • Eğer ayarladığınız karanlık seviyesinden daha karanlık bir yerdeyseniz bu süreyi orantılı olarak uzatabilmektedir.
  • Kontak çevirdiğinizde otomatik yanan park ışıkları motoru çalıştırmanız ile birlikte farları otomatik olarak yakacaktır.
  • Uzaktan kumanda ile yönlendirebileceğiniz bir olanağa sahipsiniz.

Follow Me Home Devre Dışı Bırakabilir Miyim ?

Elbette böyle bir özellik aramanız normal olsa da bu sistemi kapatacağınız bir özellik bulunmamaktadır. Eğer isterseniz yukarıda da belirttiğimiz gibi saniyesini 3 saniye civarına çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.