2021 Avrupa Yılın Otomobili Ödülünü Alan Model Açıklandı.

2021 yılının Avrupa otomobil ödülünün finalistlerini ocak ayında açıklanmışlardı. Finalistlere baktığımızda aralarında ; Volkswagen ID.3,  Land Rover Defender, Toyota Yaris, Skoda Octavia, Fiat 500, Citroen C4, Cupra Formentor modelleri yer almaktaydı.

Yapılan incelemeler sonrası 2021 Avrupa yılın otomobili ödülünün sahibi Toyota Yaris oldu.

Ülkemizde iki tane yakıt seçeneğiyle piyasaya sürülen toyota yaris hem benzin hem hibrit olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Hibrit seçeneğine baktığımızda ise lityum pilleri sayesinde 116 beygirlik bir güce sahip. Toplamda 130km/saat şeklinde bir azami hıza sahip olan otomobil CVT şanzıman seçeneği ile birlikte gelmektedir.

Önceki modellerine göre 5mm kısaldığı görülmekte olup aks mesafesine bakıldığında 55mm genişlemiştir. Genişliğinde ise toplamda 5cm bir büyüme yaşamıştır.

Yaşanılan bu değişimler tabi ki aracın iç mimarisinde de kendini göstermektedir. Dijital gösterge paneline baktığımızda artık standart bir donanım olarak karşımıza çıkmakta. Dokunmatik olan orta konsoldaki ekranı fiziksel tuşlar aracılığı ile de yönetilmesine imkan sağlıyor.

Diğer eklenen standart donanımlara baktığımızda ise Akıllı şerit takibi ve Adaptif hız sabitleme sistemini de eklemiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.