80 Milyon TL Değerinde Ki Araçlar Çürümeye Bırakıldı.

Türkiye’nin Hatay ilçesinde bulunan yediemin otoparklarında emniyet ekipleri tarafından bir çok sebeple örneğin: çalıntı, hacizli, icralık, plakasız, kusurlu ve belgeleri eksik olan araçların işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından yediemin otoparkına naklediliyorlar.

Eski arabasından lüks arabasına kadar bir çok çeşit bulunmasıyla toplam 80 Milyon TL değerine ulaşmış durumda. Bu birikmenin başlangıç yılı yediemin otoparkının başlangıç yılı olan 2010 tarihinden itibaren başlıyor. Ne kadar bazıları geri araçlarını alsa bile bir çoğu çürümeye terk edilmiş durumda.

Hatay Antakya yediemin otoparkının işletmecisi Mecit Ayoğlu, “Otoparkımızda 2010 yılından bu yana muhafaza altında olan araçlarımız var. Şu an otoparkımızda mevcut 550 araç bulunmaktadır ve burada bulunan araçların piyasa değeri 80 milyon TL. Birçoğunun sahiplerine ulaşamıyoruz. Sahibine ulaştıklarımız da gelip araçlarını borcundan dolayı teslim alamıyorlar” dedi.

12 dönümden oluşmasına rağmen şuan yüzde 80 oranında bir doluluk mevcut. Ayoğlu, “Burada, motosiklet, otomobil, kamyonet, kamyon, TIR ve TIR dorsesi, otobüs, ayrıca klasik ve lüks araçlar da bulunuyor. Otoparkımızın yüzde 80’ini borçlu olan araçlar oluşturuyor. Sınır ili olmamız hasebiyle yabancı plakalı araçlar da bulunmaktadır. Bu araçlar tasfiye edilememektedir. Şahıslar Suriye uyruklu ve onlara ulaştığımızda araçlarını teslim alamayacaklarını söylüyorlar. Otoparkımızda bulunan ve çürümeye terk edilmiş araçların tasfiye edilmesini istiyoruz. Bu sayede hem devletimizin kasasına para girecek hem de bizim hak ettiğimiz otopark ücretleri ödenmiş olacak”  dedi.

Otopark görevlisi resmi kuruluşlardan gelecek olan yardımı beklediklerini en kısa sürede tasfiye edilmeleri gerektiğini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.