Avrupa’da En Çok Satılan Otomobil Markası Volkswagen Golf

Avrupa’da En Çok Satılan Otomobil Markası Volkswagen Golf

2020 yılında otomobil satışları ve üretimi pandeminin gölgesine rağmen halen devam etmekte. Bu yılın ise en çok satan otomobili Volkswagen grubundan golf modeli oldu. Toplamda 312 bin adet satış yapan firma en çok satılan 2. ve 3. sıraları da kendi modelleri ile kapatmış durumda.

Ne kadar brexit ve pandemi krizleri devam ederken yaşanan otomobil satış düşüklüğü Volkswagen grubunu pek etkilemişe benzemiyor. 312 bin adetlik Volkswagen Golf modelinin en çok satışının gerçekleştiği ülke 134 bin ile Almanya. En çok satılan diğer araçlara baktığımızda 2.sırada Volkswagen Tiguan 3.sırada ise Volkswagen Passat modeli bulunmakta.

Volkswagen CEO’su Ralph Brandstatter, “Golf 8 ile birlikte önceki nesillerdeki başarımız sorunsuz şekilde devam ediyor. Araç pek çok anlamda bir standart belirlemiş durumda. Corona virüs salgınının vurduğu pazar kendine geldiğinde Golf’ün çok daha iyi satış rakamlarına ulaşacağını göreceğiz” değerlendirmesinde bulundu. 

One thought on “Avrupa’da En Çok Satılan Otomobil Markası Volkswagen Golf

  1. Ben alamanyada yaşar iken en çok tutulan marka halen devam etmekte anlaşılan adamlardaki birim ücret ile bizimki arasında deli gibi fark var ancak almanlar ağızlarının tadını iyi biliyorlar ki golfe biniyorlar. Güzel araba yeni kullanıcılarına hayırlı olsun belki bizimkilere satılanlardan güzel kullanılmış olanlarını 10 sene sonra bizde kullanabiliriz. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.