Arabanın Benzin Işığı Yandıktan Sonra Kaç Km Gider ?

Arabanız Benzin Işığı Yandıktan Sonra Kaç Km Gider ?

Sürüş esnasında arabanızla seyrederken o sarı ışığın yandığını gördünüz ve haliyle merak ettiniz arabanız benzin ışığı yandıktan sonra kaç km gider ? Merak etmeyin ışık yandığında arabanızın deposu da sıfırlanmış olmuyor araba üreticileri her zaman önlem amaçlı içinde belirli miktar kala yanmasını sağlamışlar ki bir sonraki benzinliği kadar gidebilesiniz.

Tabi ki size aşağıda vereceğimiz km’ler uzun kısa mesafesine, hızınıza yollarda ne kadar bayır çıkıp çıkmayacağınıza göre etkenlerle değişebilmektedir. Araştırmalarımız sonucu edindiğimiz bilgilere göre bazı modeller 25 km gidebilirken bazıları ise 100 km’leri aşabilmektedirler. Sürekli boş depoyla dolaşmak benzin deposunun paslanıp çürümesine yol açacağından en az çeyrek depo benzin ile dolaşmanızda fayda var.

1.

Fiat Egea
Fiat Egea modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 50 km yol yapabilmektedir.

2.

Renault Megane
Renault Megane modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde kaç litre benzin olduğu belirtilmediği için bununla 50 km yol yapabilmektedir.

3.

Renault Clio
Renault Clio modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde kaç litre benzin olduğu belirtilmediği için bununla 50 km yol yapabilmektedir.

4.

VW Passat
VW Passat modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 8 litre benzin kalmıştır ve bununla 57 km yol yapabilmektedir.

5.

Toyota Corolla
Toyota Corolla modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 50 km yol yapabilmektedir.

6.

Ford Focus
Ford Focus modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7,5 litre benzin kalmıştır ve bununla 53 km yol yapabilmektedir.

7.

Renault Symbol
Renault Symbol modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde kaç litre benzin olduğu belirtilmediği için bununla 50 km yol yapabilmektedir.

8.

VW Polo
VW Polo modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 50 km yol yapabilmektedir.

9.

Opel Astra
Opel Astra modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde kaç litre benzin olduğu belirtilmediği için bununla 50 km yol yapabilmektedir.

10.

 BMW 5 Serisi
 BMW 5 Serisi modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 8-10 litre benzin kalmıştır ve bununla 51-71 km yol yapabilmektedir.

11.

 Honda Civic
 Honda Civic modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 50 km yol yapabilmektedir.

12.

Peugeot 3008
Peugeot 3008 modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 6 litre benzin kalmıştır ve bununla 42 km yol yapabilmektedir.

13.

Nissan Qashqai
Nissan Qashqai modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 11.4 litre benzin kalmıştır ve bununla 81 km yol yapabilmektedir.

14.

VW Golf
 VW Golf modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 40-84 km yol yapabilmektedir.

15.

Dacia Duster
Dacia Duster modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 11-13 litre benzin kalmıştır ve bununla 78-92 km yol yapabilmektedir.

16.

Peugeot 301
 Peugeot 301 modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 5 litre benzin kalmıştır ve bununla 35 km yol yapabilmektedir.

17.

Citroen C-Elysee
 Citroen C-Elysee modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 5 litre benzin kalmıştır ve bununla 35 km yol yapabilmektedir.

18.

 Mercedes E Serisi
  Mercedes E Serisi modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7-12 litre benzin kalmıştır ve bununla 50-85 km yol yapabilmektedir.

19.

 VW Jetta
 VW Jetta modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 50 km yol yapabilmektedir.

20.

Mercedes C Serisi
 Mercedes C Serisi modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7-10 litre benzin kalmıştır ve bununla 50-71 km yol yapabilmektedir.

21.

Seat Leon
 Seat Leon modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7-8.5 litre benzin kalmıştır ve bununla 50-60 km yol yapabilmektedir.

22.

Fiat Linea
 Fiat Linea modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 50 km yol yapabilmektedir.

23.

VW Tiguan
 VW Tiguan modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7.5 litre benzin kalmıştır ve bununla 53 km yol yapabilmektedir.

24.

Skoda Superb
Skoda Superb modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 6 litre benzin kalmıştır ve bununla 42 km yol yapabilmektedir.

25.

Skoda Octavia
 Skoda Octavia modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 6 litre benzin kalmıştır ve bununla 42 km yol yapabilmektedir.

26.

 Nissan Micra
  Nissan Micra modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 11,4 litre benzin kalmıştır ve bununla 81 km yol yapabilmektedir.

28.

Renault Kadjar
 Renault Kadjar modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içindeki benin miktarı belirtilmemesiyle birlikte bununla 50 km yol yapabilmektedir.

29.

Seat Ibiza
 Seat Ibiza modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 50 km yol yapabilmektedir.

30.

Ford Fiesta MCA
Ford Fiesta MCA modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 5 litre benzin kalmıştır ve bununla 35 km yol yapabilmektedir.

31.

Ford Kuga
Ford Kuga modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 5 litre benzin kalmıştır ve bununla 35 km yol yapabilmektedir.

32.

BMW 3 Serisi
 BMW 3 Serisi modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içindeki benin miktarı belirtilmemesiyle birlikte bununla 50 km yol yapabilmektedir.

33.

Honda CR-V
 Honda CR-V modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 8 litre benzin kalmıştır ve bununla 57 km yol yapabilmektedir.

34.

Kia Cerato
 Kia Cerato modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içinde 7 litre benzin kalmıştır ve bununla 50 km yol yapabilmektedir.

35.

BMW 1 Serisi
 BMW 1 Serisi modelimiz benzin ikaz ışığının yanmasından itibaren benzin deposunun içindeki benin miktarı belirtilmemesiyle birlikte bununla 50 km yol yapabilmektedir.

Baz aldığımız değerler araçların kendi kullanım kılavuzlarından gelmektedir. Belirtilen rakamlar kullanım kılavuzdan belirtilmeyen ise tahmini olarak sunulmuştur.

3 thoughts on “Arabanın Benzin Işığı Yandıktan Sonra Kaç Km Gider ?

  1. Arabamin kac kilometre gidecegini tamda merak ederken konunuza denk geldim bu bilgilendirme icin tesekkurler

  2. Yolun eğimine göre son bir kaç km eksilebiliyor. O yüzden garantici olup 50 km ise 50. kmye kadar kullanmamak lazım yine de. Bir de yakıt bitince motorun hava yapma sorunu ortaya çıkabiliyor. İlerleyen süreçlerde ciddi maliyeti olabilecek bir sorun. Bununla ilgili de hatta yolda kalanlara tavsiyeler şeklinde de bir içerik bekliyoruz sizden. Elinize sağlık.

  3. bende 2003 astra g kasa var benim araba benzin lambası yanmaya başladığında 30-35 km civarı gittikten sonra benzin lambası yanıp sönmeye baslıyor o şekilde fazla kullanmadım ama 10 km kadar götüreceği söylenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.